Widziałem orła cień

Kolejny wywiad docenia wysoki lot nad polskimi błotnymi boiskami Orła Kleszczele! Rok temu zadebiutowali w rozgrywkach piłki błotnej i trzeba przyznać że był to wyjątkowo udany debiut (I miejsce w Błotnej Lidze Mistrzów, II miejsce w Mistrzostwach Polski). Wszystko dzięki fantastycznej walce i bez pomocy szeptuchy 🙂

kleszcz

Przybliżcie nam Wasz zespół, z tego co nam wiadomo większość z Was występuje na trawiastej murawie?
Nasza przygoda z piłka nożną rozpoczęła się kilkanaście lat temu, kiedy grupa futbolowych maniaków z Kleszczel wpadła na pomysł aby reaktywować  Orła. Był to koniec lat 90 a nasza przygoda z piłką trwa do dziś!

Jak trafiliście do naszej ulubionej dyscypliny? Ubiegłoroczni Mistrzowie Polski z BKP Rakovia Gepard Zawadka uważają że klubowa polska piłka to bagno i właśnie to popchnęło ich do uprawiania błotnej wersji piłki;) Czego Wy szukacie taplając się w błocie?
Do piłki błotnej trafiliśmy poprzez kontakt z naszym nowym znajomym Krzyśkiem Sienkiewiczem, to on nam wspomniał o rozgrywakach Swampions Soccer League  w Czeremsze oraz zorganizował nam tam występ. Była to dla nas nowość, wielka ciekawość z czym to się je, jak to wygląda… Po turnieju okazało się ,że to wspaniała zabawa!

kleszcz1

Czym różni się wg. Was piłka błotna i „normalna”? Co było najtrudniejsze po zmianie murawy?
Normalna piłka to jest z kolegami na podwórku. Błotna to wspaniała zabawa a reszta to kasa… Zmiana murawy… boiska w naszej serie A  pokazały, że na wszystko trzeba być przygotowanym także nie było z tym problemu 🙂

Czy piłka błotna to sport tylko dla mężczyzn?
Gładkie nogi, wymalowana twarz w błocie – piłka błotna jest zdecydowanie dla wszystkich 🙂

Zdradźcie jak najlepiej usunąć plamy z błota, a jak najlepiej pozbyć się zmęczenia po męczącym błotnym meczu?
Skuteczne usuwania plam z błota to sekrety „pani interwencyjnej z gminy”, która pierze nasze stroje. Po meczu zdecydowanie gorące kobiety i złocisty trunek w plenerze 🙂

kleszcz2

Obserwując Waszą drużynę i fanów widać że stawiacie w życiu na humor i dobrą zabawę – jakie są wasze plany na 2016 rok? Liczycie na obronę Błotnej Ligi Mistrzów? Złoto na MP jest realne?
Plany to wzmocnić drużynę i wystąpić w jak największej ilości imprez. Mamy nadzieję, że wreszcie dołączą do nas zawodnicy z Białorusi a wtedy wszystko jest do zdobycia.

A na koniec pytanie.. propozycja…  Niedaleko od Czeremchy i Kleszczeli (pomiędzy) jest zalew – może macie pomysł jak przybliżyć go uczestnikom Błotnej Ligi Mistrzów:)? Jakiś specjalny transport itp?
Hmm… kwestia do dalszego przemyślenia… info wkrótce 🙂