BŁOTA CIĄGLE MAŁO

W 2018 planujemy „powalczyć” o wyjazd naszej drużyny Torfowy DrTusz Białystok o wyjazd na jeden z dwóch ważnych turniejów:

Swamp Soccer European Championships na Islandii oraz Swamp Soccer World Championship w Finlandii

************************************************************************************************Piłka błotna oficjalnie narodziła się w Finlandii jako… suopotkupallo! Dlatego największym marzeniem każdego zawodnika naszej ukochanej dyscypliny jest rozegranie choćby jednego meczu w mekkce futbolu błotnego! Nic więc dziwnego, że nasza drużyna Torfowy DrTUSZ Białystok wyruszy do Finlandii aby sprawdzić się w tych legendarnych zawodach.

finlandia

Swamp Soccer World Championship
jest  najpopularniejszym turniejem międzynarodowym , który od 1998 roku organizowany jest przez zwanego Błotnym Baronem Jyrki Väänänena. Mistrzostwa Świata odbywają się na bagnie Vuorisuo w Hyrynslami w Finlandii.  W ciągu dwóch dni rozgrywanych jest ponad 700 spotkań, a w imprezie bierze udział około 5 tysięcy zawodników z całego świata. Smutną ciekawostką jest fakt, że do tej pory nie startowała tam żadna drużyna z Polski. Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 15-16 lipca – organizatorzy planują że wystąpi na nich ponad 200 drużyn.

renifer

Na Mistrzostwa Świata wybieramy się w składzie:
bramkarz: Bogdan Mantur
obrona: Mirek Samosiuk, Czarek Suchocki, Maciek Rant, Tomek Wawiernia, Filip Kucharczyk
pomoc: Piotr Bendiuk, Wojtek Rogalski, Łukasz Olszewski, Rafał Rant, MArcin Janczewski, Damian Teul
atak: Krzysiek Dzieduszow, Krzysiek Malinowski, Mateusz Ścieszko, Mateusz Samosiuk

Nasz wyjazd możliwy jest dzięki wsparciu:

DoktorTusz.pl

wschodzacy

inspiraktive

agency

TIS

Strona organizatora:
http://suopotkupallo.fi/

Fotki pochodzą:
http://flickrhivemind.net/Tags/suopotkupallo

************************************************************************************************

Po sukcesach na polskich błotach, jeden z organizatorów Swampions Soccer League – drużyna Torfowy DrTUSZ BIAŁYSTOK wyrusza do walki o Mistrzostwo Świata w Piłce Błotnej / The Swamp Soccer World Cup.

turek

Zawody odbędą się 13 czerwca 2015 w Turcji w Agva Green Park Camping, który usytułowany jest w odległości ok. 90 km od Stambułu na wybrzeżu Morza Czarnego.
Organizowany od 2006 roku Swamp Soccer World Cup do 2014 odbywał się na terenie Szkocji. W tym roku organizatorzy idąc za przykładem FIFA World Cup postanowili przenieść zawody do innego kraju. Z informacji otrzymanych od organizatorów wynika, że nasza drużyna będzie jedynym zespołem reprezentującym Polskę na Mistrzostwa Świata. Ale o tym przekonamy się na miejscu;)

Strony organizatora:
www.swampsoccer.co.uk
www.camurfutbolu.com

Na Mistrzostwa wybieramy się w składzie:
bramkarz: Jurek Masalski; obrona: Mirek Samosiuk, Czarek Suchocki, Maciek Rant, Tomcio Wawiernia; pomoc: Piotr Bendiuk, Wojtek Rogalski, Łukasz Olszewski; atak: Krzysiek Dzieduszow, Krzysiek Malinowski, Rafał Rant i Mateusz Ścieszko.

Wyjazd białostockiej ekipy na Swamp Soccer World Cup będzie możliwy dzięki wsparciu:

  wschodzacy LOGO BRAMA jpg
Ramis Logo logo inspiraktiv logoHM
plus bus

TOP