Piotr Otręba zaprasza na błotne Old Trafford

5 lipca 2015 rozegrana zostanie kolejna edycja Pucharu Polski w Piłce Błotnej. Zawody jak odbędą się na rewelacyjnym błocie w Błotnowoli. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Piotrkiem Otrębą – jednym z organizatorów tej świetnej imprezy!

otreb
Piotrze przed nami kolejna edycja Pucharu Polski w Piłce Błotnej. Szalenie cieszymy się, że zawody pozostają w Błotnowoli! Powiedz jakie czekają nas atrakcje?
Puchar Polski w Błotnowoli odbędzie się po raz czwarty co mnie i inne osoby zaangażowane w organizacje bardzo cieszy. Z roku na rok nabieramy coraz to większego doświadczenia, więc w tym roku będzie podobnie jak w poprzednim tylko jeszcze lepiej. Wspólnie z kolegą Adamem Ochwanowskim i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Pucharu postaramy się stworzyć imprezę naprawdę dużego formatu. Przepraszam Was, ale nie mogę ujawnić szczegółów.

Ilu drużyn możemy się spodziewać i jaki planujecie system rozgrywek?
Tegoroczna edycja cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż poprzednie imprezy organizowane w Błotnowoli. Chęć udziału zgłosiło 10 drużyn lecz występ jednej drużyny stoi pod dużym znakiem zapytania. Koledzy mają problemy techniczne na które nikt nie ma wpływu. Jesteśmy dumni z Faktu że Błotnowolę po raz kolejny odwiedzą koledzy z Częstochowy, Chełma czy Rakówki no i co mnie najbardziej cieszy Panowie z drużyny Torfowy DrTusz Białystok. Zdobyliście Mistrza Świata i mam nadzieje, że finale staniemy twarzą w twarz  he he:).  Planujemy podzielić zespoły na dwie grupy z czego te najbardziej utytułowane,  zostaną rozstawione w oddzielnych grupach. Pozostałe drużyny grające po raz pierwszy, bądź mające krótkie epizody w takich rozgrywkach zostaną wylosowane do odpowiedniej grupy tuż przed rozgrywkami.

Jak wygląda sytuacja z boiskiem na którym będzie rozgrywany Puchar? Przez niektórych nazywane jest GIGANTYCZNYM BAJOREM … ale przyznamy że nam to odpowiada (uważamy je za jedno z najlepszych na jaki graliśmy)?
W tym roku możemy spodziewać się równie konkretnej porcji błota?
Przypominam sobie sytuacje kiedy wspomnieliście że boisko w Błotnowoli jest swoistym OLD TRAFFORD rozgrywek w błocie. To już prawie jak legenda, co mnie i innych zaangażowanych bardzo ucieszyło. Ochotnicy z OSP Błotnowola jak również Pan Mirek właściciel obiektu, zadbają o to aby renoma naszego błota nie straciła na rozgłosie zapewniam! W tym roku poszerzamy rozmiar obiektu o drugie boisko co usprawni całą organizacje pucharu.

Jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu? W jakich barwach zobaczymy Cię na błocie – Błotnych Orłów Błotnowola czy FASOLEX ALL STARS Brzostków? Czy szczyt formy szykujecie już na Puchar czy może zamierzacie powalczyć o Mistrza Polski lub zdobyć Błotną Ligę Mistrzów?
Przygodę z Błotnymi Orłami Błotnowola zakończyłem w zeszłym roku, zaraz po Pucharze Polski. Teraz występuję w drużynie pochodzącej z mojej rodzimej miejscowości czyli FASOLEX ALL STARS Brzostków – razem zdobyliśmy brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Co do formy nie powinienem zdradzać szczegółów, ale mamy smaczek aby w końcu w Błotnowoli zdobyć to upragnione pierwsze miejsce. Kapitan ekipy Michał Ofiara mobilizuje nas do treningów póki co trenujemy na boisku trawiastym, lecz gdy tylko powstanie błotna nawierzchnia, nie ma przeproś idziemy trenować.

„Moje wymarzone wakacje to morze i granie w piłkę” – tak przedstawił swoja wizję wczasów mały Sebastian w Tygodniku Ponidzia (piątek, 26, czerwiec 2015) – czy podpisujesz się pod tym precyzując: granie w piłkę błotną:)?
Bezapelacyjnie tak ! tylko dodał bym do tego słoneczną pogodę z którą bywa różnie. Czas przerwy między meczami skutecznie ochładza organizm. Taki surviviwal raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale gdy temperatura wskazuje ponad  21 stopni i nie pada deszcz  granie jest bardziej przyjemne.

Wasza drużyna to bardzo fajna ekipa kumpli, która wnosi do polskiej piłki błotnej dużo pozytywnej energii i zabawy? Czy piłka błotna to tylko hobby czy coś głębszego?
Nasza Przygoda z piłką błotną zaczęła się całkiem przypadkowo. Na pewno każdy z nas traktował to jako jednorazowy epizod w życiu z czasem jednak wszystko się zmieniło. Chęć rywalizacji czy też to, że dzięki piłce błotnej poznaliśmy rzeszę wspaniałych ludzi pociągnęła za sobą fakt,  że chcemy zaistnieć i istnieć jako zgrany team osiągający sukcesy w tej dyscyplinie. To nas motywuje i dzięki temu jesteśmy i gramy. Tak więc piłka błotna dla nas to nie tylko hobby, piłka błotna płynie w naszej krwi i już tak chyba pozostanie.

Mieszkanki Podlasia, fanki piłki błotnej, nie mogą się już doczekać Waszego występu podczas SWAMPIONS SOCCER LEAGUE (my również!). Czy szykujecie jakieś specjalne atrakcje dla rozkochanych w piłce błotnej Podlasian?
Słuchy o urodzie kobiet z Podlasia doszły już do Świętokrzyskiego (mam nadzieję, że moja dziewczyna mnie zabije), teraz wybieramy się sprawdzić czy to prawda.  Testowi poddamy również wasze błoto, czy jest w stanie dorównać temu z Błotnowoli:). Będziemy prężyć muskuły do kobiet i dawać z siebie wszystko podczas rozgrywek  aby przywieść od was medale najlepiej te złote, czy się uda pokaże czas i forma.

puch

Z Piotrem Otrębą, organizatorem Pucharu Polski w Piłce Błotnej oraz zawodnikiem FASOLEX ALL STARS Brzostków, rozmawiali Maciej Rant i Tomek Wawiernia.