IDEA

SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach naszego Podlasia. Zawody zostaną rozegrane podczas XX Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z WIEJSKIEGO PODWÓRZA” w niewielkiej, urokliwej miejscowości Czeremcha, położonej w płn-wsch. części Polski w powiecie hajnowskim. Festiwal jest wydarzeniem, które przyciąga tysiące miłośników kultury ludowej oraz fanów folku z całej Polski, Europy a nawet świata. Piłka błotna natomiast jest niezwykle widowiskową i bardzo szybko rozwijającą się dyscypliną sportową w Polsce. Nie ma chyba wspanialszego sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Nie jest więc przypadkiem, że te dwie unikalne inicjatywy postanowiły połączyć swoje siły, by dostarczyć Wam niezapomnianych wrażeń !!!

To pierwsze w Polsce zawody skierowane do polskich i europejskich drużyn piłki błotnej. Impreza ma na celu popularyzację piłki błotnej oraz umożliwienie polskim zespołom konfrontacji z europejskimi teamami tej odmiany piłki kopanej. Impreza ma na celu integrację europejską poprzez zabawę oraz wspólne przebywanie ludzi ze Wschodu i Zachodu oraz Północy i Południa, a jej mottem mogłoby być hasło: obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie! 🙂

Druga edycja Błotnej Ligi Mistrzów odbędzie się w terminie 22 – 24 lipca 2016, podczas XXI Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z WIEJSKIEGO PODWÓRZA”.

Terenem błotnych zmagań będzie ESTADIO DAj na LUZ, a błotni piłkarze będą walczyć na specjalnie przygotowanych do tego celu dwóch  boiskach. Przewidujemy że w Błotnej Ligi Mistrzów weźmie udział ponad 30 drużyn, a zespoły zmierza się w dwóch kategoriach: KOBIETY i MĘŻCZYŹNI.

W 2015 odbyły się pierwsze rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów w których wzięło udział 18 zespołów (16 męskich i 2 żeńskie), a na podlaskim błocie zmierzyli się zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, Nigerii i Ukrainy. Rozgrywki cieszyły się olbrzymia popularnością wśród widzów. Zmagania pokazały że każdy z zawodników jest Mistrzem – nie ważne jest czy gra na błocie pierwszy czy setny raz, a w piłce błotnej najważniejsze jest dobra zabawa oraz poszanowanie zasad fair play.

Image38

TOP