Krasnobród i Białystok z Pucharem Podlasia

W piękną deszczową niedzielę, 26 sierpnia 2018, w Korycinie odbyły się rozgrywki o Puchar Podlasia w piłce błotnej, które są najstarszą błotną imprezą na Podlasiu! Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na boisku nad zalewem o Błotną Tarczę Podlasia, ufundowaną przez Wójta Gminy Korycin.

W kategorii żeńskiej, Puchar wywalczyły Błotne Nimfy Krasnobrodu, które pokonały w finale Babski DrTusz Team w serii rzutów karnych.

W męskiej kategorii po Puchar sięgnął Torfowy DrTusz Białystok, który pokonał w finale Tarchośfiry Warszawa 1:0.

Ufundowany przez Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Macieja Żywno Puchar Fair Play otrzymała drużyna BKS Roztocze Krasnobród.

Na korycińskim błocie podziwialiśmy 11 zespołów, które pomimo ciężkich warunków pokazały wszystkim, jak pięknym i widowiskowym sportem jest piłka błotna!

Rozgrywki pokazały wszystkim, że piłka błotna i Podlasie to idealne połączenie. Dodatkowo obie błotne imprezy – Swampions Soccer League/Błotna Liga Mistrzów i Puchar Podlasia udowodniły, że Korycin jest polską stolicą truskawki, sera i błota!

Organizatorami błotnych rozgrywek byli: Gmina Korycin i Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI.